סכינים יפניים

סכין יפנית – הדור הבא של סכיני המטבח

סכין שף מקצועית היא דבר שלא ניתן להתפשר עליו. הסכין, היא חלק בלתי נפרד מעבודתו של הבשלן במטבח הביתי והמקצועי. היא עוזרת לו לחתוך בקלות נתחי בשר, גבינות קשות, דגים, ירקות ועוד מגוון רחב של חומרי גלם. חשוב לציין כי סכיני שף מגיעים לישראל מכל רחבי העולם, בצורות ובגדלים שונים. המבנה והכובד של הסכין משמעותיים בעבודה השוטפת, מאחר והם משפיעים על הזרימה של החיתוך ומידת הפעלת הכוח של הבשלן במהלך עבודתו. כאמור, סכינים מיובאות לישראל מכל מדינות העולם, אך אם נקפוץ לרגע ליפן, נוכל לגלות עולם שלם של סכינים איכותיות.

סכינים יפניות

לא מעט דובר על איכותה של סכין יפנית מקצועית בעולם הקולינריה. לא בכדי, סכיני השף היפניות כל כך מוצלחות. ידע נרחב וניסיון הועברו במשך שנים רבות ממומחים לתלמידיהם, במיוחד בתחום של אמנות ומלאכה. על כן, נפחים יפניים ייצרו ומייצרים סכינים יפניות איכותיות בעבודת יד אשר יוצרות תחרות קשה לעולם המערבי. כלומר, סכינים מכל רחבי העולם לא מגיעים לרמת המקצועיות של סכינים שיובאו מיפן. סכינים אלו מוערכות בעולם על ידי שפים בינלאומיים, אך לא רק. אם בעבר, סכין זו הייתה מנת חלקם של שפים בלבד, הרי שכיום היא מוערכת גם על ידי בשלנים חובבניים ולכן ניתן למצוא אותה גם במטבח הביתי.

ניתן להצביע על 4 מאפיינים, אשר יסייעו לנו להבין מדוע סכינים אלו כל כך איכותיות ומוערכות. ראשית, רכיבים. הסכין עשויה מפלדה עמידה. שנית, מבנה. הסכין בנויה מלהבים דקים וחדים. בנוסף, לכל סכין ידית אחיזה נוחה המותאמת לכף ידו של האדם. שלישית, משקל. הסכין קלה, עדינה ונוחה לשימוש. רביעית, צורת השימוש. כאשר טבח חותך עם סכין מערבית הוא צריך להרים את הסכין מעל חומר הגלם ולהוריד כלפי מטה. לעומת זאת, חיתוך עם סכין יפנית מצריך משיכה בלבד לאורכו של חומר הגלם. שילוב ארבעת המאפיינים ביחד הופך אותה לסכין מנצחת. סכינים אלו נחשבות מקצועיות מאחר וניתן להגיע איתן לתוצאות חיתוך מרהיבות ומרשימות, אשר גורמות לכך שניתן להשוות את עולם הקולינריה לעולם האמנות. כמו מכחול שמסייע לאמן ליצור יצירת מופת, כך שימוש בסכין זו עוזרת לבשלן להוציא מנות מרשימות אשר יעוררו ויזואלית את הסועדים.

סכין יפנית – עשה ואל תעשה

כאמור, סכין יפנית יכולה להתמודד עם חיתוך של חומרי גלם רבים, בהם דגים, בשר, ירקות ועוד. אך, אם אנו רוצים לשמור על הסכין לטווח הארוך, חשוב לזכור כי ישנם חומרי גלם שלהב הסכין היפנית אינו מסוגל להתמודד עימם. כך למשל, עדיף לא להשתמש בסכינים אלו לפירוק עצמות, חיתוך גבינה קשה, חיתוך לחם, פיצוח אגוזים. מיותר לציין כי אין להשתמש בו לשימושים שאינם קשורים למזון, כמו פתיחת בקבוקים.

שיטוט ברשת יוכל לספק לכם מידע נרחב על סכינים יפנים מקצועיים, אולם, לא תמיד מידע זה מספיק לבחירת הסכין המתאימה. ישנו מגוון עשיר של סכינים, בגדלים ובמחירים שונים. אם נהיה כנים, חבל לקנות סכין יקרה שלא בהכרח תתאים לשימוש שלכם. לכן, לפני הרכישה, כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום. לנו בבווא יש ניסיון עשיר בתחום יבוא ושיווק של מגוון רחב של מוצרים מקצועיים למטבח. ביניהם, תוכלו למצוא מבחר סכינים אשר יובאו לישראל היישר מיפן. אז אם אתם מעוניינים לרכוש סכין יפנית, אשר תשדרג את המטבח והביצועים שלכם, נשמח לעמוד לרשותכם לכל שאלה! לפרטים נוספים, צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 02-5383636.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם