פילוט דגים

פילוט דגים – דיוק ועדינות זה שם המשחק

ארוחות דגים הן תמיד חגיגה. ערב שישי עם חלה טבולה ברוטב של דג אמנון חריף, סושי עם סלמון וירקות במסעדה סינית טבול ברטבים פיקנטיים או ארוחת צוהריים אסלית במסעדת דגים מול הים כאשר הלימון והמלח בשילוב של "בשר" הדג ממלאים את הפה בטעמים נפלאים. אין ספק כי התיאבון כבר נפתח.

דגים – חומר גלם אהוב

דגים הם חומר גלם אהוב על הקהל הישראלי. לכן, גם הצריכה שלו עולה משנה לשנה. אנשים אוהבים דגים בשל טעמם העדין והייחודי. בנוסף, בסיום ארוחת דגים לא נוצרת תחושת כבדות כמו שיש לאחר ארוחות מסוגים אחרים. זאת ועוד, דגים ידועים ביתרונות הבריאותיים שלהם, לכן הורים רבים משלבים מנות דג בתפריט השבועי של ילדיהם. ניתן להכין דגים במגוון רחב של וריאציות: בישול, צלייה, טיגון, אידוי, עישון ועוד. הכנת ארוחת דגים אינה עניין של מה בכך. מרקמו העדין של הדג צריך להיות מטופל בקפידה. לכן, כאשר ניגשים למלאכה, צריך להבין מהי הדרך הנכונה ביותר לטפל בדג ועם אילו כלים ניתן לעשות זאת. בשונה מחיתוך בשר בקר או עוף, "בשר" הדג הוא דק ועדין יותר ולכן, כדי לפלט אותו, צריך להתאים לו סכין מדויקת, כך שהוא יישאר בצורתו ולא יתפרק.

פילוט דגים – משימה מסובכת?

בעולם של היום, בו אנשים רוצים דברים מהירים ופשוטים, פילוט הדגים הופך להיות משימה שנראית לאנשים כאתגר בלתי אפשרי. אם בעבר, אנשים עמלו על פילוט דג, כיום, טבחים חובבניים בבית וגם שפים גדולים במסעדה, לרוב מעדיפים לקנות פילה, על אף שהוא יקר יותר ופחות חסכוני. הסיבה לכך היא היעדר ידע וחשש מביצוע הפעולה, הדורשת טיפול עדין בדגים. אך, היעדר ידע אינה סיבה מספיק טובה בשביל לא לנסות. משימת פילוט הדגים יכולה להיות מוצלחת,  אם רק יהיה את הידע הדרוש והכלים המתאימים.

איך נעשה זאת?

כאמור, אנשים רבים חוששים מפילוט דגים מאחר וזו משימה שמצריכה עדינות ודיוק. אבל, אין מה לחשוש. זו באמת פעולה פשוטה יחסית שכל אחד יכול לבצע בביתו באמצעות כלים מקצועיים מתאימים. חשוב לזכור, כדי שפילוט הדג יהיה מושלם, יש לעקוב אחר השלבים :

  1. מפרידים את ראש הדג מגופו בעזרת סכין חיתוך דגים רחבה.
  2. בעזרת סכין צרה וחדה, מפרידים את בשר הדג מהאדרה .
  3. תהליך הפילוט יהיה מהזנב לאורך האדרה עד ‏מרכז הדג. לאחר מכן, ממרכז הדג לכיוון הזימים ולכיוון ‏הזנב עד נקודת המפגש באמצע הדג.‏
  4. את עור הדג יש לקלף בידיים, בעדינות, ללא שימוש בכלים נוספים.
  5. לאחר שבשר הדג הופרד מהאדרה המרכזית, יש להוציא עצמות נוספות.  

עם אילו כלים נשתמש?

כאמור, במהלך הפילוט, יש להפריד בין פילה הדג לאדרה. פעולה זו דורשת דיוק ברמה גבוהה. לכן, כאשר אדם ניגש למלאכה, הוא צריך לבחור סכין דקיקה וחדה אשר תאפשר לו ליצור פילטים דקים ומדויקים. חשוב לציין כי סכין זו אינה נועדה רק לשימושם של שפים מקצועיים, אלא יכולה לשמש כל טבח במטבח הביתי שלו, אם רק ירצה בכך.

אז אם כבר השתכנעתם שהמשימה הזאת קטנה עליכם ואתם מסוגלים לעשות זאת בקלות, נותר רק לרכוש סכין מתאימה ולצאת לעבודה. אבל, חשוב לזכור כי רכישת סכין צריכה להיעשות במקום שמספק מוצרים איכותיים ומקצועיים, כדי שהתוצאה שלכם תהיה מושלמת. לנו בבווא יש ידע נרחב וניסיון עתיר שנים בתחום יבוא ושיווק של מגוון רחב של מוצרים מקצועיים, ביניהם סכינים לפילוט דגים. המוצרים שאנו מספקים איכותיים ונשמרים לאורך שנים. אנשי המקצוע שלנו זמינים עבורכם וידאגו להתאים לכם את הסכין הנכונה עבור השימוש שלכם. התקשרו אלינו עוד היום בטלפון 02-5383636.

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם